تجارب مرمتی دیگر کشورها

بررسی تجارب کشورهاي خارجی درخصوص بازسازي وبهسازي بافتهای فرسوده شهری
تاریخ اتتشار:1396/06/22
امروزه با رشد روز افزون شهر نشینی، مشکلات شهر نشینی بیش از هر زمان دیگري دامنگیر شهرهاي کشور گردیده اند. این مشکلات با تأثیر گذاري بر تمامی جنبه هاي شهر نشینی، روابط منطقی زندگی شهري را نابسامان می نمایند.

مرمت کلیسای کُربِرا دِبره، تاراگونا، اسپانیا
تاریخ انتشار:95/06/6

 هدف اصلی از این پروژه برای بازگرداندن حیات اجتماعی کلیسای قدیمی برای استفاده عمومی بود. اما چالش پیشروی این پروژه حفظ وقایع تاریخی مربوط به جنگهای داخلی اسپانیا و تاثیرات آن بر بنای این کلیسا بدون تغییر ظاهر آن بود.


تجربه مرمت و حفاظت شهر بولونیا در ایتالیا
تاریخ انتشار: 95/06/4

شهري در شمال ايتاليا و مركز استان بولونيا، دشتي حاصلخيز در كوهپايه رشته كوههاي آپنينه. مركز بزرگ نقل و انتقالات و بازار كشاورزي، بولونيا مركز تلاقي جاده هاي اصلي و راه آهن است كه شمال ايتاليا را با مديترانه و سواحل جنوبي آدرياتيك پيوند ميزند.شهر بولونیا از آثار باارازش دوران گذشته برخوردار است که در سطح جهانی به ثبت رسیده است.

 


تجربه مرمت شهری، شهر ونیز در ایتالیا
تاریخ انتشار: 95/05/27

شهر ونیز میتواند مثال جالبی از سلسله تجارب اروپاییان در امر حفاظت و حراست مراکز مسکونی تاریخی باشد. البته هیچگاه نمیتوان روال و روش خاصی را در راه باززنده سازی شهرهای قدیمی به اروپاییان نسبت داد ولی اشاره به تضاد ها و پراکندگی های موجود در تفکر و تدبیر ، خواهد توانست در باز شناساندن عوامل موثر و تعیین کننده در این مسئله مفید باشد.


تجربه مرمت شهری، شهر برگامو در ایتالیا
تاریخ انتشار: 95/05/27

شهر برگامو در ایتالیای شمالی در منطقه ی میلان قرار گرفته ودارای دو بخش متمایز ومکمل است این دو بخش عبارتند از برگاموی بالا وبرگاموی پایین که امروز شهر واحدی را می سازند.


مقاوم سازه ای لرزه ای ساختمان سیتی اند کانتی در سالت لیک سیتی
تاریخ انتشار: 95/05/19

City and county of salt lake city

 یوتا (به انگلیسی: Utah) ایالتی است در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا پایتخت و شهر مهم آن سالت‌لیک‌سیتی است.


بازسازی کلیسای سیپونتو مربوط به قرن دوازدهم با شبکه سیمی
تاریخ انتشار:95/05/17

کار بازسازی کلیسای قرن دوازدهم سیپونتو در جزیره پوگلیا در ایتالیا، اثر هنری از هنرمند مطرح ایتالیایی " ادواردو ترسولدی " با استفاده از شبکه ای سیمی بر روی بقایای کلیسا اجرا شده است. در واقع سازه اجرا شده به منظور احیاء کالبد این بنای قدیمی رابط بین باستان شناسی و هنر معاصر به شمار می رود.