آغاز ساخت پروژه مسکونی ستاوند 15 واقع در خیابان فرهنگ شهر
تاریخ انتشار: 98/04/03
به گزارش روابط عمومی شرکت مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان فارس؛ پروژه مسکونی ستاوند 15 واقع در خیابان فرهنگ شهر شیراز، به مساحت 320 مترمربع آغاز بکار کرد.

مصوبه مجلس برای حفاظت از بافت‌های تاریخی
تاریخ انتشار: 98/02/17
روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس، کلیات طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی-فرهنگی تصویب شد. بر این اساس، این طرح با ۱۹ ماده با ۱۳۸ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در مجلس توانست رای موافق بگیرد. همچنین ماده یک این طرح نیز در روز یکشنبه شرح داده شد.

تشکیل شعب تخصصی قضایی برای برخورد با متعرضان به حوزه میراث فرهنگی
تاریخ انتشار: 98/02/07

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گزارشی از قوه قضاییه خواست برای محاکمه متجاوزان به حوزه های میراث فرهنگی و برخورد قاطع با متخلفان، شعب تخصصی تشکیل دهد.


آغاز مذاکرات فرهنگی مجموعه سعدآباد و مجمع رؤسای انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها
تاریخ انتشار: 98/01/27

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و نایب رئیس شبکه شورای عالی انجمن های دوستی ایران با سایر کشور ها، پیرامون آغاز مذاکرات فرهنگی بین این مجموعه و مجمع مذکور دیدار و گفتگو کردند.


دستورالعمل امتیازات تشویقی نوسازی بافت فرسوده و چگونگی حق الزحمه و نحوه نظارت بر دفاتر تسهیلگری
تاریخ انتشار: 97/12/13

مصوبه امتیازات تشویقی بافت فرسوده و حق الزحمه دفاتر تسهیلگری شامل موارد ذیل است

تخفیف و کاهش عوارض صدور پروانه ساختمانی و هزینه خدمات ساختمانی در بافت فرسوده تا سقف 85%
تخفیف و کاهش عوارض و هزینه تامین سرانه خدمات عمومی و شهری، هزینه تامین و کسری ساخت پارکینگ، عوارض بر حق مشرفیت، هزینه خدمات کسری فضای باز، بالکن، هزینه آسفالت، مجوز حفاری تا سقف 80% در پهنه C بافت فرسوده.

تخفیف و کاهش عوارض بهای خدمات مدیریت نظارت بر جمع‌آوری و حمل نخاله‌های ساختمانی به میزان 20% در پهنه C بافت فرسوده و 50% در بافت تاریخی فرهنگی تقسیط عوارض و مطالبات شهرداری بدون پیش پرداخت و به صورت سی ماهه و بدون کارمزد در کل بافت فرسوده. عدم پرداخت هزینه کارشناسی بازدید توسط شهروندان در کل بافت فرسوده. پرداخت کل حق الزحمه دفاتر تسهیلگری جهت صدور پروانه، پایانکار، استعلام و ... توسط شهرداری و رایگان بودن خدمات مذکور در کل بافت فرسوده شیراز جهت شهروندان. شهروندان در پهنه های مصوب بافت فرسوده دارای حق انتخاب در مراجعه به شهرداری و یا دفاتر تسهیلگری می باشند.


مصوبه معافیت تجهیزات گردشگری از پرداخت عوارض به انطباق هتل های ایران با استانداردهای جهانی
تاریخ انتشار: 97/12/04

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: «مصوبه هیئت دولت مبنی بر معافیت واردات تحهیزات و ماشین آلات گردشگری از پرداخت عوارض به انطباق هتل های ایران با استاندارد های جهانی کمک می کند.»


مونسان: آینده ای پرفروغ و روشن برای گردشگری ایران پیش بینی می کنم
تاریخ انتشار: 97/11/23

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «استفاده از فضای دیجیتال یکی از مسیرهایی است که می تواند عقب ماندگی ما را در این حوزه جبران کند، گسترش فضای مجازی و کم هزینه بودن آن می تواند به ما کمک کند تا معرفی جاذبه های گردشگری کشور را به نحو بهتری انجام دهیم».


سند همکاری سازمان میراث فرهنگی و سازمان جهانی گردشگری به امضا رسید
تاریخ انتشار: 97/11/09

 سند همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان جهانی گردشگری در حاشیه نمایشگاه فیتور اسپانیا، به امضا رسید.


وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران

 مراسم تقدیر از هوشنگ عشایری و معارفه سید محمد پژمان، معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی در شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.  


بازدید بخش معاونت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی فارس از گذرتاریخی سیدذولفقار وعمارت جمشیدی
تاریخ انتشار: 97/10/18

 روز سه شنبه مورخ 97.10.18به دعوت شرکت عمران و مسکن سازان فارس، معاونت محترم و جمعی از کارشناسان معاونت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس از گذرتاریخی سید ذوالفقار، گذر تاریخی طاق اسکرو و عمارت تاریخی جمشیدی دیدن به عمل آوردند.