با همکاری مرکز تجارت جهانی مومبای و جیپور هندوستان نمایشگاه بین‌المللی مجازی صنایع‌دستی برگزار میشود
تاریخ انتشار: 99/11/01

بر اساس اعلامیه شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه آسیا اقیانوسیه، نمایشگاه ﻣﺠﺎزی ﺑﺎ ﻋﻨﻮان «ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻣﺠﺎزی (آنلاﯾﻦ) ﺻﻨﺎﯾﻊ‌دﺳﺘﯽ» ﻣﻘﺮر اﺳﺖ از ﺗﺎرﯾﺦ ۲۶ ژاﻧﻮﯾﻪ ۲۰۲۱ ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﺎ ۷ ﺑﻬﻤﻦ ۱۳۹۹ﺑﻪ ﻣﺪت ﺳﻪ ﻣﺎه ﺑﻪ ﺻﻮرت زﻧﺪه ﺑﺮﮔﺰار ﺷﻮد. ﻣﺘﻮﻟﯿﺎن اﯾﻦ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻣﺮﮐﺰ ﺗﺠﺎرت ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﻮﻣﺒﺎی و ﺟﯿﭙﻮر ﮐﺸﻮر ﻫﻨﺪوﺳﺘﺎن ﻫﺴﺘﻨﺪ.


انتخاب عمارت تاریخی جمشیدی در لیست آثار فینالیست برتر "اولین جایزه ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی
تاریخ انتشار: 99/10/21

 عمارت تاریخی جمشیدی متعلق به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس در اولین مسابقه ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران که توسط موسسه هنرمعماری با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردیده بود، به عنوان تنها اثر منتخب استان فارس به مرحله فینال مسابقه راه پیدا کرد.


آگهی فراخوان انتخاب پیمانکار ستاوند 20
تاریخ انتشار:99/10/13

  شرکت عمران و مسکن­ سازان استان فارس در نظر دارد عملیات اجرای ساختمان ستاوند 20 واقع در خیابان منوچهری-کوچه 12 را از طریق برگزاری فراخوان عمومی یک مرحله ­ای با ارزیابی کیفی به پیمانکار واجد صلاحیت واگذار نماید.

 

 

 واگذاری 9 بنای تاریخی استان فارس با هدف احیاء و بهره برداری

تاریخ انتشار: 99/10/06
 

  معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: فراخوان واگذاری احیا، مرمت و بهره‌برداری ۹ بنای تاریخی در استان فارس اعلام شد.

 
 

کیستی و چیستی ما در گرو احیای بناهای تاریخی است
تاریخ انتشار: 99/09/30

محمدرضا نیکبخت استاد معماری کشور، معتقد است حفظ و احیای بناهای تاریخی باعث تقویت حافظه تاریخی ما خواهد شد و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه می‌تواند علاوه بر پیامدهای مثبت اقتصادی، باعث شود این نگاه و رویکرد در لایه‌های اجتماعی جامعه حفظ شود.


شکل‌گیری اقتصاد مردم‌پایه با واگذاری بناهای تاریخی
تاریخ انتشار: 99/09/22

 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «این وزارتخانه در راستای مأموریت‌های خود، اقدام خوبی را پیگیری می‌کند و آن هم استفاده از منابع مردمی برای حفظ و مرمت بناهای تاریخی است. تمام تلاش ‌ما این است در حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی، اقتصاد مردم‌پایه شکل بگیرد.»


معرفی مرتکبان جرائم علیه میراث‌فرهنگی در فضای مجازی به مراجع قضایی
تاریخ انتشار: 99/09/19

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور گفت: «اقدامات اخیری که یک بلاگر گردشگری در سیستان و بلوچستان انجام داده است، غیر قابل چشم‌پوشی است و با مرتکبان جرائم علیه میراث‌فرهنگی در فضای مجازی برخورد خواهد شد.»


آتش‌سوزی آسیبی به قسمت‌های تاریخی باغ جهانی عباس‌آباد وارد نکرده است
تاریخ انتشار: 99/09/17

 

سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد بهشهر گفت: «در آتش‌سوزی شامگاه یکشنبه، هیچ‌گونه آسیبی به قسمت‌های اصلی و تاریخی این پایگاه وارد نشده است.»


مطالبه‌گری از همه دستگاه‌های اجرایی کشور بر اساس سند راهبردی توسعه گردشگری
تاریخ انتشار: 99/09/02

معاون گردشگری گفت: «پیرو ابلاغ احکام و قوانین سند راهبردی توسعه گردشگری از سوی هیئت دولت و با هدف رشد و توسعه صنعت گردشگری کشور، از همه دستگاه‌های اجرایی، مطالبه‌گری خواهیم داشت.»


اجرای بسته حمایتی جدید از بخش گردشگری در تمام استان‌ها آغاز شده است
تاریخ انتشار: 99/08/14

 معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با توجه به این که بسته حمایتی جدید که از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب و از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ۳۱ استان ابلاغ شده، اجرای این بسته حمایتی جدید در تمام استان‌ها آغاز شده است.»