طرح‌ها و برنامه‌های بدون بودجه با اولویت به‌سرعت قابل پیگیری و اجراست
تاریخ انتشار: 1400/6/15

 مهندس ضرغامی گفت: «دبیرخانه گردشگری در شمال برای رفع موانع و مشکلات مردم ازجمله موضوع حریم‌های بافت‌های تاریخی و فرسوده سه استان شمالی برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های نهایی را انجام می‌دهد تا برای مصوبه نهایی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارسال شود.»


انتخاب وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی
تاریخ انتشار: 1400/5/18

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از انتخاب این وزارتخانه به‌عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در «تحقق اهداف برنامه اصلاح نظام اداری دوره دوم» در جشنواره شهید رجایی خبر داد.


راه‌آهن سراسری ایران ثبت جهانی شد
تاریخ انتشار: 1400/5/3

در چهل‌وچهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو پرونده راه‌آهن سراسری ایران پس از بحثی طولانی بین موافقان و مخالفان ثبت جهانی شد.


حساب‌های اقماری گردشگری وارد فاز اجرایی شد
تاریخ انتشار: 1400/04/06

 با تلاش‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، بعد از حدود ۲۰ سال، سیستم حساب‌های اقماری گردشگری (TSA) از امروز یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ وارد فاز اجرایی شد.


روادید گروهی گردشگری بین ایران و روسیه لغو شد
تاریخ انتشار: 1400/3/20

برنامه اقدام موافقتنامه لغو روادید گروهی گردشگری بین ایران و روسیه، به امضای علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع.دستی کشورمان و خانم زارینا دراگوزووا، رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه رسید.


حفظ بافت تاریخی مجاور حرم شاه‌چراغ
تاریخ انتشار: 1400/3/11

دکتر علی‌اصغر مونسان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر لزوم حفظ بافت تاریخی مجاور حرم شاه‌چراغ تأکید کرد.


امضای بیانیه مشترک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران با وزارت فرهنگ و گردشگری چین
تاریخ انتشار: 1400/3/2

بیانیه مشترک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جمهوری اسلامی ایران با وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در زمینه همکاری در ابتکار عمل آسیایی برای حفاظت از میراث‌فرهنگی  به امضا رسید.


رونمایی از دیوار مفاخر میراث‌فرهنگی در پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری
تاریخ انتشار: 1400/2/28

همزمان با هفته میراث‌فرهنگی دیوار «مفاخر میراث‌فرهنگی» حاوی عکس‌هایی از پیشکسوتان و مفاخر حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علوم و هنر‌های وابسته در پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری رونمایی خواهد شد.


توجه ویژه ایران به گردشگری منطقه‌ای/ انتقال تجارب در حوزه مرمت به ارمنستان
تاریخ انتشار: 1400/02/21

در نشست وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با سفیر جمهوری ارمنستان در ایران بر انتقال تجربیات در حوزه میراث‌فرهنگی به‌ویژه در بخش مرمت و ارسال پرونده‌های مشترک به یونسکو و در حوزه گردشگری نیز به توسعه روابط گردشگری میان دو کشور تأکید شد.


دومین وبینار از سلسله وبینارهای «گذار از TA به OTA» برگزار می‌شود
تاریخ انتشار: 1400/2/18
جامعه گردشگری الکترونیکی ایران در راستای چالش‌های پیش‌روی مدیران آژانس‌های مسافرتی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی و سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، دومین وبینار از سلسله وبینارهای «گذار از TA به OTA »را برگزار می‌کند.