جشنواره ملی ایران‌بانان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار: 1400/01/16

جشنواره ملی «ایران‌بانان» با همکاری شورای هماهنگی و دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌شود.


انتشار فراخوان عمومی برای مسابقه طراحی معماری بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی
تاریخ انتشار: 99/12/24

 مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت: «فراخوان عمومی مسابقه طراحی معماری بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در سراسر کشور و با هدف طراحی مجموعه‌ای یکپارچه بر اساس اقلیم‌های مختلف کشور منتشر شد.»


۶۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری پرداخت شد
تاریخ انتشار: 99/12/12

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از پرداخت ۶۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به حوزه گردشگری در سال جاری خبر داد.


سند شرح وظایف و اختیارات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل دولت شد

تاریخ انتشار: 99/12/09
 معاون توسعه مدیریت گفت: «تدوین شرح وظایف و اختیارات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام و تقدیم دولت شد.»

 


برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی از اواسط اسفند تا مهرماه
تاریخ انتشار: 99/12/02

 

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: «پایلوت بخش گردشگری و فرهنگی اکسپوی دبی ۲۰۲۰ (۲۰۲۱) را در مقیاس کوچک و در مساحت هزار مترمربع، ۱۰ روز پس از پایان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌کنیم که امیدواریم سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حضور پررنگ و مقتدرانه‌ای در این رویداد داشته باشند.»

 


آیین کلنگ زنی مجموعه مسکونی تجمیعی 30 واحدی دباغی با حضور استاندار محترم فارس
تاریخ انتشار:99/11/14

روز سه شنبه مورخ 99/11/14 آیین کلنگ زنی مجموعه مسکونی تجمیعی 30 واحدی در محله دباغی متعلق به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسط استاندارمحترم فارس در محله دباغی صورت پذیرفت.


کسب مقام دوم اولین جایزه ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران
تاریخ انتشار: 99/11/13

پیرو فینالست شدن عمارت جمشیدی در تاریخ 99/10/21 در اولین مسابقه ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران که توسط موسسه هنرمعماری با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردیده بود. به گزارش مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان فارس به نقل از صفحه رسمی هنر معماری عمارت تاریخی جمشیدی موفق به کسب رتبه دوم کشوری گردید.


واگذاری مرمت و احیای ۹ بنای تاریخی به بخش خصوصی
تاریخ انتشار: 99/11/11

با پایان یافتن مهلت تمدید فراخوان عمومی واگذاری مرمت، احیا و حق بهره‌برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی‌فرهنگی، پاکت‌های ارسالی به دبیرخانه فراخوان، با حضور نماینده بازرسی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اعضای کمیسیون مزایدات صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی بازگشایی و نتایج این فراخوان اعلام شد.


مسئولان واحدهای صنعتی در مرمت بناهای تاریخی مشارکت کنند
تاریخ انتشار: 99/11/06

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اردکان به عنوان یکی از مناطق تاریخی استان یزد یاد کرد و گفت: «مسئولان واحدهای صنعتی و معدنی کشور در استان‌ها، همزمان با ایجاد فضای کسب و کار در مرمت بناهای تاریخی مشارکت کنند.»


با همکاری مرکز تجارت جهانی مومبای و جیپور هندوستان نمایشگاه بین‌المللی مجازی صنایع‌دستی برگزار میشود
تاریخ انتشار: 99/11/01

بر اساس اعلامیه شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه آسیا اقیانوسیه، نمایشگاه ﻣﺠﺎزی ﺑﺎ ﻋﻨﻮان «ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻣﺠﺎزی (آنلاﯾﻦ) ﺻﻨﺎﯾﻊ‌دﺳﺘﯽ» ﻣﻘﺮر اﺳﺖ از ﺗﺎرﯾﺦ ۲۶ ژاﻧﻮﯾﻪ ۲۰۲۱ ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﺎ ۷ ﺑﻬﻤﻦ ۱۳۹۹ﺑﻪ ﻣﺪت ﺳﻪ ﻣﺎه ﺑﻪ ﺻﻮرت زﻧﺪه ﺑﺮﮔﺰار ﺷﻮد. ﻣﺘﻮﻟﯿﺎن اﯾﻦ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻣﺮﮐﺰ ﺗﺠﺎرت ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻣﻮﻣﺒﺎی و ﺟﯿﭙﻮر ﮐﺸﻮر ﻫﻨﺪوﺳﺘﺎن ﻫﺴﺘﻨﺪ.