دکتر رضایی:حفاظت از ابنیه دارای ارزش تاریخی فارس وظیفه همه ماست
تاریخ انتشار: 99/07/29

 روز گذشته مورخ 99/07/28 بازدیدی از عمارت تاریخی جمشیدی متعلق به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس توسط برخی از مسئولین صورت پذیرفت.


توسعه گردشگری کشور مشارکت ۳ قوه را می‌طلبد/ مجلس تمام قد در کنار وزارتخانه ایستاده است
تاریخ انتشار: 99/07/28

رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع‌دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری مجلس تما‌م‌قد در کنار دولت ایستاده است، به التزام برای مشارکت و تعامل سه قوه در این راستا تاکید کرد.


فراخوان مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع‌دستی اعلام شد
تاریخ انتشار: 99/07/15

 فراخوان نخستین مسابقه ملی طراحی و ساخت در صنایع‌دستی با محوریت رشته‌های از یادرفته و در حال فراموشی روز دوشنبه ۱۴ مهرماه اعلام شد.


تخفیف ۳۰درصدی پست برای ارسال محصولات صنایع‌‌دستی
تاریخ انتشار: 99/07/08

معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.


اولویت اصلی ما حفظ سلامت مردم و معیشت فعالان گردشگری است
تاریخ انتشار:99/07/06

به گزارش مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان فارس به نقل از خبرنگار میراث آریا، ولی تیموری در نشست خبری که دیروز شنبه ۵ مهر ۹۹ به مناسبت روز جهانی گردشگری در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، ضمن ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و روز جهانی گردشگری گفت: «۲۷ سپتامبر در تقویم سازمان جهانی گردشگری به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری شده و امسال نیز با تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، پنج مهر به عنوان روز ملی گردشگری در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت و درج شد.»


رایزنی برای حضور شرکت‌های ساختمانی دارای پروانه از سازمان برنامه و بودجه جهت مشارکت در مسکن ملی
تاریخ انتشار:99/07/01

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی از نهایی‌شدن موضوع تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در موضوع مسکن ملی در دو هفته آتی خبر داد.


تشریح دستاوردهای اجلاس تفلیس /عضویت ایران در دو کمیته تاثیرگذار UNWTO
تاریخ انتشار: 99/06/30

معاون گردشگری در تشریح دستاوردهای حضور در صد و دوازدهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهان گردشگری به عضویت ایران در دو کمیته آموزش و تنظیم مقررات اعضای وابسته اشاره کرد.


ترسیم مسیر تبادل تجربه و گردشگر میان ایران و فرانسه
تاریخ انتشار: 99/06/24

 معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌توانند با ترسیم مسیر انتقال دانش و تجربه موفق، نقش موثری در بومی‌سازی محتوای فنی مورد نیاز بخش‌های تخصصی گردشگری کشور ایفا کند».


رونمایی از برند ملی گردشگری ایران در هفته گردشگری/ لغو روادید ایران و روسیه تا پایان ماه جاری
تاریخ انتشار: 99/06/12

هشتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بخش خصوصی گردشگری عصر روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور۹۹ در حالی به ریاست وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد که با خبرهای خوشی برای صنعت گردشگری همراه بود.


تسهیل ‌شرایط فعالیت تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در دوره شیوع کرونا
تاریخ انتشار: 99/06/01

 موارد تسهیل‌کننده مرتبط با تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی، با توجه به شیوع بیماری کرونا، در بخشنامه‌ای از سوی معاون گردشگری کشور به مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها ابلاغ شد.