شهر شیراز میزبان کارگاه آموزشی تجارب مرمتی

در راستای نیل به اهداف حمایت از بافت های تاریخی ایران و در جهت معرفی اقدامات صورت گرفته برروی نمونه های موردی واقع در محله تاریخی سنگ سیاه، شهر شیراز میزبان جمعی از مسئولین استان های مختلف کشور بود.

امروزمورخ 95/3/11 اولین روز برگزاری نشست تخصصی مرمت تحت عنوان  کارگاه آموزشی« بازخوانی اندیشه ایرانشهر؛ مروری بر تجارب خانه های تاریخی شیراز» بود.

شرکت عمران و مسکن سازان فارس از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مسئولیت میزبانی این کارگاه را بر عهده دارد. در ابتدای این بازدید مدعوین در بقعه بی بی دختران گرد هم آمده و مهندس بهاروند رئیس اداره عمران و بهسازی شهری فارس ضمن خوش آمدگویی به حضار از ایشان دعوت نمود تا نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای کارگاه ابراز داشته و نسبت به انتقال تجارب به سایر همکاران خود در استانها اقدام نمایند.

 در ادامه ضمن بازدید از محله قدیمی سنگ سیاه از برخی از دانه های باارزش بافت تاریخی شیراز از قبیل: بقعه بی بی دختران ، مجموعه ایلخانی(شامل باغ ایلخانی، منزل یزدیان،منزل نوروزی و منزل زارعی)، موزه هنر معاصر مشکین فام (منزل تاریخی فروغ الملک)، خانه های تاریخی عدلو و دانش انور که توسط این شرکت مرمت و احیاء گردیده است نیز بازدید به عمل آمد و مهندس پارسایی  به جزئیات تاریخی هر کدام از قسمت ها پرداختند و در منزل عدلو و دانش انور دکتر تربیت جو توضیحات لازم را بیان کرده و در پایان در محل باغ ایلخانی از تجارب مرمتی و جزئیات اجرائی پروژه توسط پیمانکار مربوطه به انضمام اهداف و راهکارهای تخصصی جهت پروژه های در دست اقدام در مجموعه سنگ سیاه  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهندس اشرفی مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس نیز در جمع مدعوین به حضار خوش آمدگویی نمود و مختصری به معرفی شرکت عمران و مسکن سازان فارس و فعالیت های این شرکت به نمایندگی از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران پرداختند.

تاریخ انتشار:95/3/11تعداد بازدید: 325