اخبار سایت

آغاز مذاکرات فرهنگی مجموعه سعدآباد و مجمع رؤسای انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها
تاریخ انتشار: 98/01/27

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و نایب رئیس شبکه شورای عالی انجمن های دوستی ایران با سایر کشور ها، پیرامون آغاز مذاکرات فرهنگی بین این مجموعه و مجمع مذکور دیدار و گفتگو کردند.


دستورالعمل امتیازات تشویقی نوسازی بافت فرسوده و چگونگی حق الزحمه و نحوه نظارت بر دفاتر تسهیلگری
تاریخ انتشار: 97/12/13

مصوبه امتیازات تشویقی بافت فرسوده و حق الزحمه دفاتر تسهیلگری شامل موارد ذیل است

تخفیف و کاهش عوارض صدور پروانه ساختمانی و هزینه خدمات ساختمانی در بافت فرسوده تا سقف 85%
تخفیف و کاهش عوارض و هزینه تامین سرانه خدمات عمومی و شهری، هزینه تامین و کسری ساخت پارکینگ، عوارض بر حق مشرفیت، هزینه خدمات کسری فضای باز، بالکن، هزینه آسفالت، مجوز حفاری تا سقف 80% در پهنه C بافت فرسوده.

تخفیف و کاهش عوارض بهای خدمات مدیریت نظارت بر جمع‌آوری و حمل نخاله‌های ساختمانی به میزان 20% در پهنه C بافت فرسوده و 50% در بافت تاریخی فرهنگی تقسیط عوارض و مطالبات شهرداری بدون پیش پرداخت و به صورت سی ماهه و بدون کارمزد در کل بافت فرسوده. عدم پرداخت هزینه کارشناسی بازدید توسط شهروندان در کل بافت فرسوده. پرداخت کل حق الزحمه دفاتر تسهیلگری جهت صدور پروانه، پایانکار، استعلام و ... توسط شهرداری و رایگان بودن خدمات مذکور در کل بافت فرسوده شیراز جهت شهروندان. شهروندان در پهنه های مصوب بافت فرسوده دارای حق انتخاب در مراجعه به شهرداری و یا دفاتر تسهیلگری می باشند.


مصوبه معافیت تجهیزات گردشگری از پرداخت عوارض به انطباق هتل های ایران با استانداردهای جهانی
تاریخ انتشار: 97/12/04

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: «مصوبه هیئت دولت مبنی بر معافیت واردات تحهیزات و ماشین آلات گردشگری از پرداخت عوارض به انطباق هتل های ایران با استاندارد های جهانی کمک می کند.»


مونسان: آینده ای پرفروغ و روشن برای گردشگری ایران پیش بینی می کنم
تاریخ انتشار: 97/11/23

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «استفاده از فضای دیجیتال یکی از مسیرهایی است که می تواند عقب ماندگی ما را در این حوزه جبران کند، گسترش فضای مجازی و کم هزینه بودن آن می تواند به ما کمک کند تا معرفی جاذبه های گردشگری کشور را به نحو بهتری انجام دهیم».


سند همکاری سازمان میراث فرهنگی و سازمان جهانی گردشگری به امضا رسید
تاریخ انتشار: 97/11/09

 سند همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان جهانی گردشگری در حاشیه نمایشگاه فیتور اسپانیا، به امضا رسید.


وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران

 مراسم تقدیر از هوشنگ عشایری و معارفه سید محمد پژمان، معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی در شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد.  


بازدید بخش معاونت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی فارس از گذرتاریخی سیدذولفقار وعمارت جمشیدی
تاریخ انتشار: 97/10/18

 روز سه شنبه مورخ 97.10.18به دعوت شرکت عمران و مسکن سازان فارس، معاونت محترم و جمعی از کارشناسان معاونت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس از گذرتاریخی سید ذوالفقار، گذر تاریخی طاق اسکرو و عمارت تاریخی جمشیدی دیدن به عمل آوردند.


تقدیرمهندس عشایری معاون محترم وزیر از مدیرعامل وکارکنان شرکت عمران و مسکن سازان فارس
تاریخ انتشار: 97/09/15
مهندس عشایری معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص تملک، حفظ و مرمت عمارت میراثی جمشیدی،و استفاده از نیروهای متخصص بومی در این امر از دکتراشرفی مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان فارس و کارکنان آن شرکت در قالب لوحی، تقدیر بعمل آوردند.

مرکز جهانی پیوند صنایع‌دستی و گردشگری در ایران ایجاد می‌شود
تاریخ انتشار: 97/09/05

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، سازمان جهانی گردشگری، مرکز پیوند صنایع‌دستی و گردشگری جهانی را زیر نظر این سازمان ایجاد می‌کند که مقر آن در ایران خواهد بود.»


کتیبه‌های فارسی در مسیر راه ابریشم، از ماچین تا زنگبار
تاریخ انتشار: 97/08/27
عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی با بیان اینکه پروژۀ میدانی «بررسی کتیبه‌های فارسی در جهان»، طی چند سال اخیر در کشورهای چین، هند، تاجیکستان، روسیه، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، تانزانیا و کنیا انجام گرفته، تصریح کرد: «مسیر حضور کتیبه‌های فارسی، منطبق بر مسیر زمینی و مسیر دریایی راه ابریشم است.»

12345678910...