اخبار سایت

نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» در موزه درنتز هلند گشایش یافت
تاریخ انتشار: 97/03/28

نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» با حضور علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، محمد حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران و تعدادی از مقامات هلندی در موزه درنتز هلند گشایش یافت.


رونمایی از 5 کاشی ماندگار استادان صنایع‌دستی در استان فارس
تاریخ انتشار: 97/03/22

 در آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع‌دستی، از پنج کاشی ماندگار به‌نام پیشکسوتان و استادان این حوزه در استان فارس رونمایی شد.


نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در شیراز گشایش یافت
تاریخ انتشار: 97/03/21

آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ دیروز یکشنبه 20 خرداد همزمان با روز جهانی صنایع دستی در استان فارس با حضور جمعی از مسئولان این استان برگزار شد.


بیمه هنرمندان صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین مصوبات مجلس است
تاریخ انتشار: 97/03/20

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «باید حداکثر حمایت از حوزه صنایع‌دستی به عمل آید، چراکه صنایع‌دستی ظرفیت این را دارد که به حل مشکل اشتغال در کشور کمک کند.»


اختصاص 225‌میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه طرح‌های بوم‌گردی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی
تاریخ انتشار: 97/03/13

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از اختصاص 225‌میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه طرحهای بوم‌گردی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خبر داد .


راه‌اندازی رادیو گردشگری از ابتدای تیرماه
تاریخ انتشار: 97/03/10

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «صداوسیما دارای ظرفیت‌های مهمی است که می‌تواند در معرفی جاذبه‌های گردشگری نقش مهمی را ایفا کند و در خواست ما این است که این سازمان به رونق گردشگری کمک کند».


حفاظت و صیانت از میراث تاریخی، انتقال یک سرمایه به نسل آینده است
تاریخ انتشار: 97/03/05

 استاندار فارس، در بازدید از عمارت تاریخی جمشیدی حفاظت و صیانت از سرمایه­ های میراثی و تاریخی دیار کهن فارس و به ویژه شهر شیراز را نوعی انتقال سرمایه به نسل جوان و آیندگان دانست.


بازدید استاندارفارس از عمارت تاریخی جمشیدی
تاریخ انتشار: 97/03/05

به گزارش مرمت گران میراث ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس،استاندار محترم فارس جناب آقای تبادار،بهمراه معاون گردشگری استانداری فارس جناب آقای فروزانی و معاون امورهماهنگی وعمرانی استانداری فارس جناب آقای رحیمی و مدیرکل محترم راه و شهرسازی فارس جناب آقای تکاور، شهردار محترم شیراز جناب آقای اسکندرپور،مدیر کل محترم میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان فارس جناب آقای امیری ، عضو محترم شورای شهر سرکار خانم دهقانی، شهردار محترم منطقه دو جناب آقای اکبری و جمعی از مدیران کل استان از عمارت تاریخی جمشیدی بازدید کردند.


توسعه انسان محور راهکاری برای اقدامات پایدار در عرصه بناهای تاریخی
تاریخ انتشار: 97/03/02

 نشست تخصصی «چشم انداز احیاء و بهره برداری از ابنیه تاریخی در آینده توسعه شهری ایران» با حضور محمد سعید ایزدی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، اسکندر مختاری عضو هیئت علمی دانشگاه و پرهام جانفشان مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی و دبیر علمی این نشست، در خانه گفتمان شهر و معماری برگزار شد.


مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی کار بسیار درست و شایسته ای است
تاریخ انتشار: 97/02/09

رییس جمهور، در مراسم افتتاح مجموعه اقامتی و پذیرایی یام مرند استان آذربایجان شرقی، در پیام زنده تصویری و به صورت ویدئو کنفرانس به افتتاح این پروژه پرداخت.


12345678910...