اخبار سایت

یک گام تا ثبت ملی محدوده بافت تاریخی شیراز
تاریخ انتشار: 1402/5/2
محدوده بافت تاریخی شیراز به وسعت ۳۶۰ هکتار در شورای ثبت ملی بررسی شد.

برند خاتم سروناز شیراز رونمایی شد
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی فارس از رونمایی برند خاتم سروناز شیراز خبر داد.

همایش تخصصی علوم میراثی، ریشه در تاریخ، رو به آینده در شیراز برگزار شد
تاریخ انتشار: 1402/4/31
همایش تخصصی علوم میراثی، ریشه در تاریخ، رو به آینده به مناسبت بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه امروز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در تالار گلستان آرامگاه سعدی برگزار شد.

موزه فرش ایران روایت گر کهن ترین فرهنگ و تمدن جهان است
تاریخ انتشار:1402/4/2
محمدرضا خیرالهی عضو هیات علمی و مدیر گروه فرش دانشگاه هنر تهران از روند هوادهی و ساماندهی فرش های مخزن موزه فرش ایران بازدید کرد.

توسعه گردشگری و اقتصاد جوامع محلی با برگزاری رویدادهای گردشگری در فارس
تاریخ انتشار: 1401/06/14

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس بر لزوم برگزاری رویدادهای فرهنگی و گردشگری در شهرستان‌های این استان تأکید کرد و گفت: «برگزاری چنین برنامه‌هایی تأثیر به سزایی در توسعه گردشگری و اقتصاد جوامع محلی دارد.»


مهم‌ترین اقدام وزارتخانه در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی تقویت زیرساخت‌هاست
تاریخ انتشار: 1401/06/05

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه بازدید از اماکن تاریخی شهرری در جمع خبرنگاران میراث‌فرهنگی را نمایش استقلال کامل تمدنی و فناورانه ایران دانست و بر تقویت زیرساخت‌ها در دو حوزه گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد.به گزارش مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تهران، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی روز پنجشنبه ۳ شهریور ماه ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از اماکن تاریخی شهرری در جمع خبرنگاران گفت: «در تلاشیم تا تهران را که در گذشته قطب گردشگری نبوده، تبدیل به قطب گردشگری کنیم و در این میان حتما ری هویت و شناسنامه تهران است.»


شواهدی از فعالیت‌های صنعتی ذوب فلز در شهداد
تاریخ انتشار: 1401/5/9

در بررسی بخشی از محوطه شهداد که با هدف دستیابی به پتانسیل‌های منطقه از نظر وجود مکان‌های مرتبط با صنعت فلزکاری باستان صورت گرفت، مکان‌های ذوب فلز کهن آشکار شد که نشان‌دهنده، تمرکز فعالیت‌های صنعتی در این بخش از منطقه است.


اعزام نماینده ویژه برای بررسی خسارات سیل در شهر جهانی یزد
تاریخ انتشار: 1401/5/8

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به وقوع سیل در شهر جهانی یزد گفت: «نماینده ویژه‌ام را برای بررسی و هماهنگی بخش‌های مرتبط وزارتخانه به یزد فرستادم». به‌گزارش مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس به نقل از خبرنگار میراث‌آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی با اشاره به وقوع سیل در شهر جهانی یزد در توئیتی از اعزام نماینده ویژه به یزد خبر  داد.


مراسم معارفه مدیرعامل جدید صندوق توسعه و احیا برگزار شد
تاریخ انتشار: 1401/5/8

 مراسم معارفه «حسين سارى» مدیرعامل جدید و رئیس هیئت‌مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برگزار شد.


همایش ملی فرهنگ و تمدن خلیج فارس به روایت باستان‌شناسی برگزار می‌شود
تاریخ انتشار: 1401/02/18

معاونت میراث‌فرهنگی، انجمن علمی باستان‌شناسی ایران و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر، همایش ملی فرهنگ و تمدن خلیج فارس به روایت باستان‌شناسی را ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در بندر تاریخی سیراف برگزار می‌کند.


12345678910...