پروژه های مرمتی

پروژه مرمت و احیاء عمارت تاریخی جمشیدی
تاریخ انتشار: 97/2/2

منزل جمشیدی (مدرسه سابق شهید مهدی قمری) مربوط به اوایل دوره پهلوی بوده و در کوچه 12خیابان منوچهری، واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۴۶۷۶ به متراژ 2350 مترمربع به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در تاریخ 96/05/21 این ملک توسط آموزش و پرورش به مزایده گذاشته شد و شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس با توجه به اهداف بلندمدت خود و همچنین حفظ و نگهداری اینگونه فضاها ؛ برنده مزایده فوق گردید.


کاربرد فتوگرامتری در پروژه های مرمتی
فتوگرامتری یک کلمه فرانسوی و به معنای اندازه گیری نور ثبت شده و روشی نوین در دنیای امروزی است که در زمینه مرمت آثار باستانی بسیار موثر و یاری رسان بوده است.

پروژه مرمت و حفاظت خانه های تاریخی عدلو و دانش در بافت تاریخی شیراز
خانه تاریخی عدلو به همراه منزل مجاور آن خانه دانش در بن بست عظیمی( عظیم السلطنه) در نزدیکی آرامگاه سیبویه در بافت تاریخی شیراز واقع شده است. این بنا در تاریخ 84/12/24 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پروژه حفظ و مرمت خانه های تاریخی واقع در پروژه نیکان شیراز

پروژه نیکان نام پروژه ای در مجاورت مدرسه خان واقع در شیراز می باشد.

مدرسه خان یکی از بناهای تاریخی شهر شیراز است که اکنون جزیی از حوزه علمیه شیراز به شمار می رود و به خصوص حجره ملاصداری آن بسیار معروف است. این بنای تاریخی مدرسه ای  وسیع و دلباز است که در دوران سلطنت شاه عباس کبیر به وسیله الله وردیخان والی فارس و فرزند او امامقلی خان ساخته شده است.

پروژه مرمت و احیای محدوده ایلخانی در بافت تاریخی شیراز
کثرت وجود بافت و بناهای با ارزش تاریخی ایران که پیشینه ی طولانی تمدن سازی در زمینه ی شهرسازی و معماری را با خود دارد، مستلزم حفظ ارزشهای تاریخی و تمدن بشریت برای حراست از غرور، فرهنگ و افتخارات ملی است که پشتوانه های عظیم علمی کشور را میسازند.

پروژه بازسازی بدنه محور سنگ سیاه در بافت تاریخی شیراز

 

از سال 75 شرکت عمران و مسکن سازان فارس به نمایندگی از شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی  شهری ایران اقدام به مرمت و باززنده سازی محور تاریخی سنگ سیاه واقع در شهر شیراز، به منظور تبدیل منطقه به محوطه توریستی-گردشگری کرده است.