جاذبه های گردشگری

کوه گل،بهشتی زمینی
تاریخ انتشار:1396/06/13
(کوه گل)بخشی از طبیعت منطقه‌ی کوهستانی دنا است که در نزدیکی شهر زیبای سی سخت قرار دارد.

دره کول خرسون (دره ارواح)
تاریخ انتشار: 96/05/23

«اشکفت زرده» دزفول دره ای شگفت در ۲۵ کیلومتری شهرستان دزفول و در جاده این شهر به سمت شهیون نرسیده به روستای بیشه بزان قرار دارد.دریاچه نئو اردبیل، بهشتی در فراز کوهستان
تاریخ انتشار: 96/04/25

یکی از گردشگاه‌های مهم اطراف شهر اردبیل دریاچه زیبای نئور است. این دریاچه در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به طرف خلخال در یکی از دره‌های کوهستان باغیرو و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا با مساحتی بالغ بر ۲۱۰ هکتار و عمق متوسط ۵ متر یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین دریاچه‌های ایران می‌باشد. نئو مشتمل بر دو دریاچه کوچک و بزرگ است که در فصل بهار به هم می‌پیوندند و دریاچه واحد را به وجود می‌آورند.


ماخونیک، روستای لی لی پوتی ها
تاریخ انتشار: 96/03/25

روستای ماخونیک در ۱۴۲ كيلومتری شهرستان بيرجند به دلیل معماری، آداب و رسوم و فرهنگ خاص مردمانش به یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان معروف است. این روستا در دهستان دُرُح بخش مرکزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی واقع شده‌است و از روستاهای شگفت‌انگیز جهان به حساب می‌آید.


تنگه شیرز، دره ای شگفت انگیز در کوهدشت
تاریخ انتشار: 96/02/03

تنگه شیرز در ۵۵  کیلومتری شهر کوهدشت استان لرستان، در بخش زردلان و در منطقه ای به نام اولادقباد قرار دارد. این تنگه در ارتفاع ۱۱۰۰ متری دریا در ضلع شرقی رشته کوه وره زرد و در مجاورت رودخانه سیمره که شاخه ی اصلی کرخه می باشد، واقع شده است.این تنگه از روستای گدارگه تا کناره ی رود سیمره با جهت جنوب شرقی شمال غربی کشیده شده است.

 
 

"ورکانه"، زیباترین روستای سنگی رنسانسی ایران و زادگاه نابغه علمی جهان
تاریخ انتشار: 96/01/15

به گزارش مرمت گران میراث ماندگار وابسته به شرکت عمران و مسکن سازان استان فارس به نقل از تسنیم،، شورای روستای چشمه قل‌قل، شاید تنها شورایی باشد که در استخر آب معدنی تشکیل می‌شد. شورایی با طعم خربزه و هندوانه که در آن نریمان خان و نوذرخان تحت تاثیر آغاسی، چشمه قلقل را محل تاخت و تاز منفعت‌های شخصیشان کرده بودند. اما این روستا واقعا چگونه محیطی دارد؟


اوشیدا تو را می خواند
تاریخ انتشار: 95/12/21

كوه خواجه در سی كیلومتری جنوب زابل قرار دارد و در میان دریاچه مقدس هامون به طرز شگفتی خود نمایی میكند. این كوه از سنگهای سیاه بازالتی تشكیل شده است. سلسله بناهای موجود در این كوه شامل یك بنای عظیم ،آتشكده ،دو قلعه خشتی،بقایای راه قدیمی‌،حصارهای مختلف ،قبور سنگی و چند زیارتگاه اسلامی نیز در كوه خواجه وجود دارد.این كوه نزد زرتشتیان،مسلمانان ومسیحیان مقدس است. در میان آثار این كوه كاخ اشکانی، گچبریها و نقاشیهای آن ارزش تاریخی زیادی دارند.


ریجاب، بهشتی در دل کوههای دالاهو
تاریخ انتشار: 95/12/10
در مسير كرمانشاه به قصر شيرين، ۱۵ كيلومتر مانده به سر پل ذهاب و در ابتداي سرازيري پاطاق، جاده اي در سمت راست به يكي از دل انگيزترين و فرحبخش ترين نقاط ايران در دل كوه‌هاي دالاهو به نام ريجاب ميرود.

روستای تاریخی "پری" زادگاه کریم خان زند
تاریخ انتشار: 95/11/18

 "تپه پری" محوطه ای باستانی در روستای پیروز (پری) است که علی رغم گنجینه ای که دردل خود دارد، امروزه فراموش شده و از آن استفاده ای به منظور گردشگری و باستان شناسی نمی شود. این روستا و «قلعه پری» (قلعه بلنده) آن زادگاه کریم خان زند بوده است.


کوه نمکی جاشک، زیباترین گنبد نمکی خاورمیانه
تاریخ انتشار: 95/11/2

 کوه نمک یا گنبد نمکی جاشک در استان بوشهر با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه تنها چشم هربیننده‌ای را برای تفریح و کوهنوردی به طرف خود جلب کرده بلکه بهترین محل مطالعه برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است.


123